فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

عکس نیروهای پیشمرگه

ساعت 25 _ به گفته علی البیاتی بیشترین تعدا تلفات و مرگ و میر در شهرستان طوزخورماتو بوده است.در درگیری های امروز حدود…

ساعت 25 _ به گفته علی البیاتی بیشترین تعدا تلفات و مرگ و میر در شهرستان طوزخورماتو بوده است.در درگیری های امروز حدود 6 غیر نظامی کشته و 63 نفر مجروح شدند.همه درگیری ها در حومه شهر کرکوک رخ داده است.

علی البیاتی، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر در عراق در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک در مورد آمار تلفات‌ و مرگ و میر امروز عملیات نیروهی عراقی در استان کرکوک گفت: «در درگیری‌های امروز ۶ غیرنظامی کشته و ۶۳ نفر مجروح شدند. همه درگیری‌ها در حومه شهر کرکوک رخ داده است.»

به گفته علی البیاتی، بیش‌ترین حجم تلفات در شهرستان طوزخورماتو بوده است. این شهر در شمال استان صلاح الدین، مرکز اصلی ترکمان‌های عراق می‌باشد که بارها خواهان خروج نیروهای پیشمرگه‌ کرد شده بودند؛ اما هر بار اعتراضات آنان با وساطت دولت مرکزی و فرماندهی کل حشد الشعبی به تعویق می‌افتاد.

این فعال حقوق بشری از جراحت یک کودک ۸ ساله در طوزخورماتو خبر داد: «از نیروهای امنیتی و طرف‌های نبرد می‌خواهیم برای مداوای مجروحان و حمایت از غیرنظامیان، اقدامات فوری را در دستور کار قرار دهند.»

عملیات امروز نیروهای عراقی در استان کرکوک از ساعت ۳ بامداد آغاز شد. بیش‌ترین درگیری‌ها در شهر «طوزخورماتو» و مناطق «ملاعبدالله»، «تل الورد» و «شهرک صنعتی کرکوک» واقع در جنوب غربی این شهرک رخ داد.

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *