فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد مرد…

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد

مرد جوان که در دوسناریوی دست به قتل زده بود پس از 14 ماه سکوت پرده از راز جنایت هایش برداشت و محل دفن اجساد را نشان داد.

آخرین روز آبان ماه سال گذشته مردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 27 تهران عنوان داشت که پدرش به نام یحیی 55 ساله روز 26 آبان ماه سال گذشته از خانه اش در خیابان 17 شهریور خارج شده و دیگر به خانه بازنگشته و پس از آن نیز پاسخگوی تماس ها آنها نبوده است .

پرونده مقدماتی در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ :

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “فقدان افراد” و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 27 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد

کشف دومین پرونده فقدان افراد :

با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به محل سکونت فقدانی رفته و در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته داخل پارکینگ موفق به شناسایی خودرو سواری پژو پرشیا سفید رنگی شدند که یحیی همراه مرد یگری که صاحب خودرو است سوار بر خودرو و در ساعت 14:45 مورخه 26 آبان ماه از داخل ساختمان خارج شده بودند .

با شناسایی صاحب خودرو به نام حسین 65 ساله، کارآگاهان اداره یازدهم موفق به شناسایی محل سکونت وی در شهرستان ارومیه شدند و پی بردند که همزمان با ناپدید شدن یحیی ، پرونده فقدانی حسین نیز در پلیس آگاهی شهرستان ارومیه تشکیل و در حال رسیدگی است .

خانواده حسین در شکایت خود عنوان داشته بودند که حسین برای ملاقات با یکی از دوستانش از خانه خارج و به تهران رفته اما پس از آن دیگر تماسی با آنها نداشته و پاسخگوی تماس هایشان نیز نبوده است ؛ همچنین کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی در ادامه تحقیقات اطلاع پیدا کردند که هر دو مرد در زمینه خرید و فروش دلار و ارز و همچنین عتیقه جات فعالیت دارند .

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد

کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه رسیدگی به پرونده ، اقدام به ثبت دستور توقیف خودرو پژو پرشیا متعلق به حسین در سیستم جامع پلیس کرده و پس از گذشت چند روز از پلیس آگاهی شهرستان قزوین به آنها اطلاع داده شد که خودرو پرشیای سفید رنگ، به صورت کاملا سوخته در مناطق کوهستانی این شهرستان ، در حوالی روستای اردلان کشف شده است .

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد

کارآگاهان در ادامه تحقیقات موفق به شناسایی مرد میانسالی به نام یحیی به نام تقی 50 ساله شدند که با حسین در ارتباط بود و بنا بر اطلاع بدست آمده قرار بود تا تقی جهت ملاقات با یحیی و حسین ، از محل سکونتش در شهرستان ابهر به تهران مراجعه کند و طبق تحقیقات پلیسی ، روز 26 آبان ماه نیز به تهران آمده است .

تقی توسط کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی دستگیر و به تهران منتقل شد و در تحقیقات منکر هرگونه اطلاع از موضوع ناپدید شدن یحیی و حسین شد و ادعا کرد که در مورخه 26 آبان ماه در میدان آزادی ، حسین و یحیی را ملاقات کرده و پس از آن نیز به شهرستان محل سکونتش بازگشته است .

تقی به ماموران گفت: “چون حسین و یحیی در زمینه خرید و فروش عتیقه فعالیت دارند ، احتمالا از کشور خارج شدند و در ادامه با ارائه یک فقره چک چند میلیارد تومانی متعلق به حسین مدعی شد که از حسین طلب مالی یک میلیارد و 300 میلیون تومانی دارد و این چک را نیز بابت طلب خود ، به واسطه خرید و فروش دلار دریافت کرده است .

با توجه به همزمانی هر دو فقدانی و در ادامه کشف خودرو سوخته شده پرشیا حسین و همچنین اطلاع از این موضوع که حسین و یحیی آخرین بار در زمان خارج شدن از ساختمان با یکدیگر مشاهده شدند ، احتمال وقوع جنایت در پرونده هر دو آنها افزایش پیدا کرد.

بدین ترتیب پرونده جهت ادامه رسیدگی به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع داده شد و در اختیار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد

در شرایطی که تقی همچنان منکر هرگونه اطلاع خود از سرنوشت یحیی و حسین شده بود ، کارآگاهان در مسیر دیگری از تحقیقات پلیسی موفق به شناسایی یکی از همشهریان تقی به نام جعفر 36 ساله در شهرستان ابهر شدند که بنا بر تحقیقات پلیسی ، اطمینان داشتند که وی همزمان با فقدانی “یحیی” و “حسین” و همچنین حضور “تقی” در تهران جهت ملاقات با فقدانی های پرونده ، به همراه “تقی” در تهران حضور داشته است .

جعفر روز چهارشنبه 20 آذر ماه امسال در شهرستان ابهر دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی منتقل شد ؛ وی در اظهارات اولیه منکر آمدنش به تهران و همچنین هرگونه آشنایی خود با تقی شد اما در ادامه ی تحقیقات پلیسی لب به اعتراف گشوده و به قتل هر دو آنها توسط تقی اعتراف می کند .

اعتراف 2 مرد به دفن زنده زنده دو مرد گنج یاب / پلیس آگاهی تهران کشف کرد + تصاویر محل دفن اجساد

“جعفر” در شرایطی که در تحقیقات اولیه ، خود را بی اطلاع از ماجرای فقدانی ها نشان داده بود ، سرانجام پس از گذشت یک هفته از زمان دستگیری لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت : ” قرار بود تا تقی در ازای یک روز همراهی با وی ، مبلغ 5 میلیون تومان به من پرداخت کند ؛ تقی گفته بود که قصد دارد تا جهت دریافت طلب مالی اش به تهران برود و به همین علت نیاز دارد تا یک نفر او را همراهی کند .

وی افزود: ساعت 11 26 آبان سال گذشته ، تقی به مغازه ام آمد و با خودرو سمند تقی به تهران آمدیم ؛ تقی در میدان آزادی با یحیی و حسین قرار گذاشته بود . در ادامه ، تقی به بهانه نشان دادن و معامله [ احتمالا عتیقه] فقدانی ها را به شهرستان اسلامشهر کشاند . پس از رسیدن به شهرستان اسلامشهر ، تقی به داخل ماشین پرشیا رفت و یحیی به داخل ماشین سمند آمد ؛ تقی به بهانه نشان دادن جنس همراه حسین و با خودرو پرشیا از محل خارج شد و پس از گذشت یک ساعت ، با پرشیا برگشت اما از حسین خبری نبود !! ؛ در حالیکه یحیی در صندلی سرنشین جلوی سمند نشسته بود ، تقی در عقب ماشین را باز کرد و دقیقا پشت سر یحیی قرار گرفت و ناگهان با شوکر چند ضربه به یحیی زد و یحیی بیهوش شد ؛

وقتی که علت این کار را از تقی جویا شدم ، او عنوان داشت که حسین را نیز کشته و جنازه حسین در صندوق عقب پرشیا قرار دارد ؛ از اسلامشهر به سمت ابهر حرکت کردیم و با راهنمایی تقی ، در بیابان های منطقه هیدج دقیقا به بالای چاهی رفتیم که گویا چندی پیش یحیی و دوستانش آنرا برای پیدا کردن عتیقه ایجاد کرده بودند ؛ جنازه ها را به داخل گودال انداخته و روی آن را پوشاندیم ” .

جعفر در خصوص آتش زدن خودرو پرشیا حسین نیز به کارآگاهان گفت : خودرو پرشیا را نیز به حوالی روستای اردلان برده و در آنجا به آتش کشیدیم و پس از آن هر دو نفرمان به ابهر رفتیم .

با اعترافات جعفر به دو جنایت و انتقال اجساد به منطقه کوهستانی شهرستان قزوین ، هماهنگی های لازم با پلیس آگاهی شهرستان قزوین انجام شد و تیم تشخیص هویت و اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با همراهی تیمی از کاراگاهان پلیس آگاهی این شهرستان به محل دفن اجسادِ حسین و یحیی رفته و در ساعت 16:00 روز سه شنبه 26 دی ماه امسال جسد 2 مرد ناپدید شده از داخل چاه بیرون کشید و در همان محل کشف اجساد ، مورد شناسایی قرار گرفتند .

در شرایطی که تقی همچنان مدعی بی گناهی بود ، بار دیگر تحقیقات از وی امروز در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در حالیکه از از دستگیری جعفر و کشف اجساد فقدانی ها هیچگونه اطلاعی نداشت ، پس از روبرو شدن با جعفر و همچنین فیلم صحنه خارج کردن اجساد از داخل چاه به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اشاره به این موضوع که پس از کشف جنایت ، تحقیقات از متهمان بویژه متهم اصلی پرونده در مراحل ابتدایی قرار دارد ، در پایان اعلام این خبر گفت : “با توجه به کشف اجساد و اعتراف اولیه متهمین به ارتکاب جنایت ، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند “.

 

 

 

 

رکنا

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *