فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

تجاوز جنسی به زنان غربی عکس

ساعت 25 _ «الیسا میلانو» بازیگر امریکایی با ایجاد هشتگ«metoo»(من هم) از دیگران خواست تا تجربیات خود را در زمینه ی آزار و…

ساعت 25 _ «الیسا میلانو» بازیگر امریکایی با ایجاد هشتگ«metoo»(من هم) از دیگران خواست تا تجربیات خود را در زمینه ی آزار و اذیت و تجاوز جنسی بیان کنند ; هشتگی که به یکی از ترندهای توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی تبدیل شده و زوایای پنهانی فساد اخلاقی به خاطر آزادی های غربی را نمایش گذاشت.

زن رفته کالج دیده فاکولته / اگر آید به پیش تو دکولته / چو در وی عفت و آزرم بینی/ تو هم در وی به چشم شرم بینی/تمنای غلط از وی محال است/ خیال بد در او کردن خیال است.

این ابیات حدود یک قرن پیش برای ایرانیان سروده شد تا آنها را مهیای کشف حجاب کنند. یک قرن بعد بسیاری از زنان کالج رفته و «فاکولته»(دانشکده) دیده غربی که اتفاقاً لباس‌هایشان «دکولته»(نوعی لباس باز زنانه) است، جمع شدند و از آزارها و تجاوزهای جنسی گفتند که سال‌ها درباره‌شان سکوت کرده بودند. شاعر این ابیات آنقدر عمر نکرد تا ببیند بی‌حجابی که مدعی آن بود، چه بلایی بر سر زیبارویان هالیوودی آورده است؛ زنانی که دنیای سینما و تبلیغات در مشت آنهاست، اما خودشان بازیچه هوسبازان جنسی هستند!

بازیگرانی مثل آنجلیا جولی یا «لوپیتا نیونگو» ستاره فیلم «دوازده سال بردگی» که از سوی تهیه‌کننده هالیوودی مورد تجاوزجنسی قرار گرفته و چندین سال در قبال آن سکوت کرده‌اند. شبیه اتفاقی که در فیلم «سکوت بره‌ها» رخ می‌دهد و بیماری جنسی سراغ افراد بی‌گناه می‌رود، اما این بار برده‌ها سکوت نکرده و دست به افشاگری زده‌اند. نه بازیگران هالیوودی و نه خانم «مارگوت والستروم» وزیر امور خارجه سوئد که گفته در بالاترین سطح سیاسی نیز آزار و اذیت جنسی علیه زنان وجود دارد، قدرتی برای تغییر شرایط غیر‌اخلاقی حاکم در غرب ندارند. آنها شاید اعتراض کنند، اما در آخر دولت‌هایی مانند فرانسه و آلمان، مظاهر دینی را مورد هجمه قرار می‌دهند و با ممنوعیت حجاب، پوشش زنان مسلمان را ضد آزادی‌های غربی معرفی می‌کنند تا راه برای تجاوز‌های بعدی هموار شود! اتفاقات اخیر و پرداخت به مسئله تجاوز جنسی گسترده به زنان در کشورهای غربی، اکنون پارادوکسی را به وجود آورده است که آیا این همان اتوپیایی است که در آن زن و مرد زیر سایه آزادی‌های فردی و اجتماعی، جامعه‌ای متفرق را ساخته‌اند که در آن دین حذف شده و هنجار‌های قانونی جای اخلاق انسانی را گرفته است! یا جنگلی است که در آن هر کس قوی‌تر است می‌تواند هر طور که می‌خواهد عمل کند و نه‌تنها به حقوق بلکه به جان و حیثیت افراد تجاوز کند.

تجاوز جنسی فراگیر‌تر از تصور

بعد از افشای رسوایی اخلاقی«هاروی وانستین» تهیه‌کننده سرشناس و از غول‌های هالیوود و روشن شدن چندین مورد تجاوز و آزار و اذیت جنسی از سوی این تهیه‌کننده علیه زنان هالیوودی، «الیسا میلانو» بازیگر امریکایی با ایجاد هشتگ«metoo»(من هم) از دیگران خواست تا تجربیاتشان را درباره تجاوز یا آزار و اذیت جنسی بیان کنند؛ هشتگی که به یکی از ترند‌های توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد و زوایای دیگری از فساد اخلاقی زیر‌پوست آزادی‌های غربی را به نمایش گذاشت! نتیجه کار تا امروز باعث شد تصویری واقعی‌تر از آنچه غرب دوست ندارد با آن شناخته شود، به وجود آید. در این تصویر، تجاوز به زنان و آزار و اذیت جنسی کودکان، دیگر مربوط به یک شخص یا گروه نیست، بلکه به صورت گسترده و فراگیر غرب را در برگرفته است.

دروغ پردازی راجع به تجاوز جنسی از سوی غرب

وقتی به اخبار آزار و اذیت‌ و تجاوز جنسی در غرب نگاه می‌کنیم، بیش از هر چیزی شاهد آن هستیم که انگشت اتهام به سمت رنگین‌پوستان و مهاجران گرفته می‌شود، به خصوص اگر این مهاجران، مسلمان نیز باشند. نمونه سوء استفاده بزرگ از این اخبار را دونالد ترامپ رئیس‌جمهور تندرو ایالات متحده در دوران مبارزات انتخاباتی‌اش به راه انداخت. ترامپ با دست گذاشتن بر چنین خبرسازی‌هایی، خواستار جلوگیری از ورود اتباع چند کشور که اغلب مسلمان بودند به خاک امریکا شد؛ چیزی که امروز در امریکا به قانون تبدیل شده است،اما اکنون که مشخص شده اکثر متجاوزان جنسی نه مهاجران، بلکه سفید پوستان غربی هستند که امریکا را موطن خود می‌دانند و به اصطلاح «native»(بومی) ینگه دنیا هستند، ترامپ برای حمله به کشورهای مسلمان دنبال چه بهانه‌ای خواهد بود؟!

هشتگ metoo، نظر روانشناسان را به خود جلب کرده‌است. CNNدر گزارشی، کمپین metoo را باعث عادی‌سازی بیان موجود تجاوز و آزاد و اذیت جنسی عنوان و تصریح می‌کند که پیش از این به دلیل شرم و محرمانه بودن، خیلی از افرادی که مورد تجاوز قرار گرفته‌اند، سال‌ها از بیان آن خود‌داری کرده‌اند.

کمپینی که باعث افشاگری شد

کمپین metoo به زنانی که تا امروز تجربه آزار‌های جنسی‌شان را پنهان کرده و سکوت کرده بودند، این جرئت را داده تا دست به افشاگری بزنند. خبرنگار CBS با چند تن از این زنان که در کمپین (من هم) شرکت کرده‌اند، مصاحبه کرده‌است. در میان این زنان افرادی هستند که در 9 یا 16 سالگی مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و تا امروز درباره آن سکوت کرده بودند. CBS در این گزارش سراغ زنان فعال در حوزه سیاست و فعالان اجتماعی نیز رفته است؛ زنانی که در رسانه‌های غربی تلاش می‌شود با پررنگ کردن موفقیت‌های آنها، افکار عمومی جهان را به سمت قبول مترقی و پیشرو بودن زنان در غرب متوجه کند. حضور یک زن در یک نهاد سیاسی می‌تواند به معنای موفقیت غرب و احترام به تساوی حقوق زن و مرد باشد. «ناتالیا ردیاک» عضو شورای شهر پترزبورگ می‌گوید، از سوی حامیان سیاسی‌اش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌است و مردان سیاست وی را از نظر جنسی تهدید کرده‌اند! «ولف هرد» بنیانگذار و مدیر عامل شرکت BUMBLE که قاعدتاً باید نمادی از یک زن مدرن و پیشگام در مسائل اجتماعی باشد، می‌گوید:«من هر روز مورد تجاوز و اذیت قرار گرفتم»، متأسفانه این تجاوز‌ها در دفتر کار خانم«هرد» انجام شده است!

گاردین در گزارشی به آمار تجاوزهای جنسی در انگلیس و ولز پرداخته است. در این گزارش عنوان شده طی سال 2015 میلادی بیش از 23 هزار مورد گزارش تجاوز جنسی در این کشور ثبت شده که تقریباً همه این گزارش‌ها از سوی زنان بوده است. بر اساس این گزارش ظرف مدت چهار سال میزان ثبت گزارش‌های تجاوز و آزار و اذیت جنسی دو برابر شده است. گاردین همچنین به آمار کودک آزاری در انگلیس پرداخته است. آزار جنسی کودکان در انگلیس از بیش از 85هزار مورد در سال 2011 به بیش از 11 هزار مورد در سال 2015 رسیده‌است. این به آن معنا است که از هر 100 هزار کودک انگلیسی 109 کودک مورد تجاوز قرار گرفته‌اند!

اینها بخشی از آمارهایی است که سیاستمداران غربی دوست ندارند، درباره آن صحبت کنند. در عوض وقتی صحبت از مهاجران می‌شود، رسانه‌های غربی به سوی هراس‌افکنی پیش می‌رود. «دیلی میل» در گزارشی با عنوان«ترس از تجاوز مهاجران در سراسر اروپا گسترش‌ یافته» آمارهایی از تجاوزهای جنسی از سوی مهاجران عرب و آفریقایی ارائه داده است.

برای نمونه در این گزارش به 150 مورد تجاوز جنسی در پنج شهر آلمان اشاره و تأکید شده است که پلیس آلمان برای مقابله با تجاوز و آزار جنسی زنان آلمانی از سوی مهاجران اقدام به بازداشت گسترده آنها کرده است؛ کاری که اعتراض‌های فعالان حقوق بشر را در پی داشته است. دیلی میل، در این گزارش، به روش جایگزین بازداشت که از سوی نروژی‌ها انجام شده نیز پرداخته است. به اعتقاد نروژی‌ها مهاجران به خاطر آنکه از کشورهایی مردسالار می‌آیند، باید با اروپای آزاد که در آن زنان لباس راحت می‌پوشند و الکل مصرف می‌شود، آشنا شوند. گویا زمانی که نروژی‌ها می‌خواستند فرهنگ غربی را به خورد مهاجران بدهند، هنوز هشتگ(من هم) راه‌اندازی نشده بود و تجربیات هولناک دختران غربی که آزادی پوشش داشته‌اند، به بیرون درز نکرده بود.

 

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *