فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

تعداد مردگان بر اثر مشروبات الکلی در بندرعباس افزایش یافت

افزایش تعداد مردگان بر اثر مشروبات الکلی در بندرعباس تعداد فوتی‌های مسمومیت مشروبات الکلی در بندرعباس به ۲۲ نفر افزایش یافت. حسین داودی…

افزایش تعداد مردگان بر اثر مشروبات الکلی در بندرعباس

تعداد فوتی‌های مسمومیت مشروبات الکلی در بندرعباس به ۲۲ نفر افزایش یافت.

حسین داودی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تعداد فوتی‌های مسمومیت الکلی در بندرعباس به ۲۲ نفر افزایش یافت.وی افزود: از چهارشنبه شب دو هفته پیش تا امروز ۲۶۸ نفر با علائم مسمومیت مشروبات الکلی به سه بیمارستان شهید محمد‌ی و خلیج فارس و صاحب الزمان بندرعباس مراجعه کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ۱۰ نفر از مراجعه کنندگان مسمویت بر اثر مصرف مشروبات الکلی به بیمارستان‌ها زن و مابقی مرد بوده اند که محدوده سنی این افراد از ۱۵ تا ۶۵ سال است و از این شمار تاکنون ۱۳۲ نفر دیالیز شده اند.

داودی با اشاره به بستری بودن ۶ نفر از مسمومان مشروبات الکلی افزود: حال ۲ نفر از افراد مسموم شده وخیم است و احتمال افزایش فوتی‌ها وجود دارد.وی گفت: یک نفر از مسمومان مشروبات الکلی بینایی خود را از دست داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: تاکنون ۲۴۰ نفر نیز ترخیص شدند.داودی افزود: مراجعه زود هنگام به پزشک تاثیری زیادی در پیشگیری از عوارض این نوع مسمومیت دارد.

مهدی حسنی آزاد، رئیس بیمارستان شهید محمدی بندرعباس گفت: همه این افراد یا همراهانشان اذعان داشته اند که افراد مسموم شده، مشروبات الکلی دست ساز مصرف کرده اند.

مدیرگروه اورژانس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز گفت: مشروبات الکلی مسموم ظرف شش تا ۱۲ ساعت موجب تاری دید، سفیدی میدان دید و کاهش میزان هوشیاری و تشنج می‌شود که افراد اگر فوری تحت درمان قرار نگیرند دچار از کار افتادگی کلیه و قلب می‌شوند.

سید اشکان طبیب زاده افزود: مصرف ۳۰ سی سی الکل مسموم، کوری همیشگی و مصرف ۵۰ سی سی مشروبات الکلی مسموم مرگ را بدنبال دارد که هرچه فاصله زمانی مسمومیت تا مراجعه به پزشک کوتاه‌تر باشد می‌توان از آسیب‌های بیشتر جلوگیری کرد.

 

 

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *