فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

درگیری شدید میان نیروهای ارتش ترکیه و نیروهای جبهه النصره در سوریه

ساعت 25 _ ارگان موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه از درگیری شدید میان نیروهای ارتش ترکیه و نیروهای جبهه…

ساعت 25 _ ارگان موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه روز یکشنبه از درگیری شدید میان نیروهای ارتش ترکیه و نیروهای جبهه النصره در ادلب سوریه نزدیک مرز ترکیه خبر دادند.

به نقل از شبکه تلویزیونی المنار؛ نیروهای ارتش ترکیه و نیروهای جبهه النصره در نزدیکی روستای کفر لوسین واقع در مرزهای بین سوریه و ترکیه درگیر شدند.

ارگان موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داده که روز یکشبنه درگیری شدیدی بین نیروهای جبهه النصره و نیروهای ارتش ترکیه در شمال استان ادلب صورت گرفته‌است؛ درگیری پس از آن روی داد که نیروهای ارتش ترکیه با تخریب دیواره مرزی قصد ورود به استان ادلب را داشتند.

بنا به این گزارش توپخانه‌های ارتش ترکیه شروع به گلوله‌باران مواضع جبهه النصره کردند و درگیری همچنان ادامه دارد.

«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه بامداد یکشنبه گفت هدف آنکارا از اعزام نیروی نظامی به منطقه «ادلب» در سوریه، توقف کامل درگیری‌هاست.

چاووش‌اوغلو طی مصاحبه با شبکه «سی‌ان‌ان تورک» تاکید کرد حمایت ترکیه از معارضان سوری در جریان عملیات نظامی بزرگی که در ادلب آغاز کرده، با هدف توقف کامل درگیری‌ها و تسهیل فرایند مذاکرات برای یافتن راهکار سیاسی است.

وی اما تصریح کرد: «(مذاکرات) آستانه، جایگاهی است که به طریقی، درگیری‌ها را متوقف خواهد کرد تا اقدامات اعتمادسازی انجام شود اما هدف ما احیا کردن فرایند ژنو است.»

وزیر خارجه ترکیه همچنین افزود که یگان‌های اطلاعاتی و نظامیان این کشور، وضعیت میدانی در سوریه را ارزیابی خواهند کرد و گام‌های مناسب را برمی‌دارند.

پیشتر روز شنبه «رجب طیب اردوغان»‌رئیس جمهور ترکیه اعلام کرده بود که اکنون عملیات بزرگی در استان ادلب در جریان است و این عملیات ادامه خواهد داشت.

هشدار نیروهای جبهه النصره به نیروهای ارتش ترکیه و گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه
گروه تروریستی جبهه النصره به ارتش ترکیه و گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه هشدار داد.
به گزارش شبکه روسیا الیوم، گروه جبهه النصره به نیروهای ترکیه و (گروه موسوم به) ارتش آزاد سوریه که تحت حمایت نیروهای
ترکیه است هشدار داد عملیات آن‌ها در شهر ادلب، آسان نخواهد بود.
جبهه النصره با صدور بیانیه ای، آنکارا و همپیمانانش را تهدید کرد چنانچه نیروهای خود را در ادلب مستقر کنند با آن‌ها مقابله خواهد
کرد.
جبهه النصره، گروه‌های وابسته به ارتش آزاد سوریه را به خیانت متهم کرد. جبهه النصره پس از درگیری‌های مسلحانه با دیگر گروه‌های فعال در استان ادلب، در چند ماه گذشته نفوذ خود را در این منطقه گسترش داده است.
این شبکه افزود عملیات ارتش آزاد سوریه در ادلب در حالی است که ترکیه، روسیه و ایران بر اساس توافقنامه‌های امضا شده در مذاکرات آستانه برای ایجاد منطقه کاهش تنش در ادلب آماده می‌شوند.
منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *