فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

ساعت 25 _ شلیک نیروهای پیشمرگه کرد به سوی یک حسینیه در «طوزخورماتو»، موجب آغاز درگیری میان آنها و نیروهای الحشد الترکمانی در…

ساعت 25 _ شلیک نیروهای پیشمرگه کرد به سوی یک حسینیه در «طوزخورماتو»، موجب آغاز درگیری میان آنها و نیروهای الحشد الترکمانی در این منطقه شد که تاکنون چند کشته به همراه داشته است.

به گزارش فارس، جمعه شب (دیشب)، اخبار ضد و نقیضی درباره درگیری میان نیروهای الحشد الترکمانی با نیروهای پیشمرگه کرد در طوزخورماتو در رسانه‌های عراقی منتشر شد.

یکی از نیروهای الحشد الترکمانی درباره جزئیات این مسئله با تایید خبر درگیری گفت: دلیل آغاز این درگیری‌ها در طوزخورماتو، انفجار یک بمب در منطقه «الحی العسکری» در هنگام خنثی‌کردن آن از سوی نیروهای مشترک پلیس، آسایش و پیشمرگه کرد بود. پس از انفجار این بمب، نیروهای پیشمرگه، نیروهای الحشد الشعبی در حسینیه «ده ده غائب» را با آر پی جی هدف قرار دادند و پس از این اقدام، درگیری‌ها ادامه یافت.

وی افزود: این درگیری اکنون تقریبا پایان یافته و تنها صدای تیراندازی‌های پراکنده در محله‌های «الجمهوریه»، «العسکری» و «الجمیلة» به گوش می‌رسد. پیشمرگه از خمپاره‌های 120 میلیمتری در بمباران این محله‌ها که شیعیان ترکمانی در آن ساکن هستند، استفاده می‌کند و بر اساس آمار اولیه یک کودک ترکمانی و 3 نیروی پیشمرگه در این‌ درگیری‌ها کشته شده‌اند و شماری نیز زخمی شده‌اند که به بیمارستان داقوق انتقال یافته‌اند.

این مبارز ترکمانی افزود: همزمان با این درگیری‌ها، نیروهای الحشد و ارتش عراق در مناطق مشرف به ناحیه تازه در کرکوک مستقر شده‌اند و برای هرگونه اتفاق غیرمترقبه‌ احتمالی آماده‌اند. پیشمرگه نیز تانک‌ها و خودروهای زرهی خود را در نزیکی محل استقرار نیروهای الحشد و ارتش عراق به صف کشیده است.

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *