فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

ساعت 25 _ سخنگوی یگان های مدافع خلق سوریهامروز شنبه بیان کرد که گروه تروریستی تکفیری داعش در شهر رقه سوریه نفس های…

ساعت 25 _ سخنگوی یگان های مدافع خلق سوریهامروز شنبه بیان کرد که گروه تروریستی تکفیری داعش در شهر رقه سوریه نفس های آخر را میزند و این شهر احتمالا امروز یا فردا ( یکشنبه ) از لوث وجود این گروه تروریستی پاک می شود.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نوری محمود، سخنگوی یگان‌های مدافع خلق کرد سوریه گفت: نبردها در شهر رقه سوریه ادامه دارد. گروه تروریستی تکفیری داعش در شهر رقه سوریه نفس های آخر را میزند و امروز یا فردا شهر آزاد می‌شود.

نیروهای این گروه که بر ائتلاف موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک (مورد حمایت آمریکا)، متشکل از عرب‌ها و شبه‌نظامیان کرد تسلط دارد، از ماه ژوئن با گروه تروریستی تکفیری داعش در شهر رقه سوریه می‌جنگند. شهر رقه پایتخت خلافت خودخوانده داعش در سوریه نامیده می‌شد.

این در حالی است که ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا اعلام کرده احتمالا درگیری شدیدی با اعضای باقی مانده گروه تروریستی داعش در رقه سوریه ، در پیش باشد.

بنا بر اعلام این ائتلاف، در 24 ساعت گذشته بیش از 100 عضو داعش در رقه سوریه به همراه خانواده‌هایشان خود را تسلیم کرده‌اند و از شهر رقه به مکان دیگری منتقل شده‌اند.

آنگونه که منابع مطلع از اوضاع رقه می‌گویند، برخی از اعضای گروه تروریستی تکفیری داعش به ویژه اعضای غربی این گروه از تسلیم شدن سرباز زده‌اند و احتمالا تا آخرین نفس با نیروهای تحت حمایت ائتلاف آمریکا خواهند جنگید.

گزارش‌هایی نیز منتشر شده مبنی بر اینکه سازمان اطلاعات فرانسه خواهان تحویل گرفتن یکی از تروریست‌های سرشناس داعش در رقه سوریه است که دستور حملات پاریس را صادر کرد که به کشته شدن ده‌ها تن انجامیده است. گفته شده یکی از عواملی که باعث تاخیر در توافق با اعضای داعش شده همین موضوع بوده است.

یک گروه فعال موسوم به “رقه در سکوت سلاخی می‌شود” که درباره رقه گزارش می‌دهد امروز در پیامی فیس‌بوکی نوشت، شب گذشته ده‌ها اتوبوس وارد شهر رقه شدند که از حومه شمالی رقه آمده بودند.

دیده‌بان سوریه مستقر در انگلیس هم گزارش داد، نیروهای داعشی و خانواده‌هایشان شهر را ترک کردند و اتوبوس‌هایی برای تخلیه مابقی شبه‌نظامیان خارجی و خانواده آنها وارد شدند. مشخص نیست که آنها به کجا منتقل خواهند شد. این گروه اعلام کرد، این تخلیه طبق توافق میان نیروهای سوریه دموکراتیک و ائتلاف تحت امر آمریکا با داعش صورت گرفته است.

ائتلاف تحت امر آمریکا هنوز درباره گزارش این دیده‌بان اظهارنظری نکردند. در طول جنگ سوریه که بیش از شش سال است ادامه یافته، ورود اتوبوس‌ها به یک منطقه درگیری، غالبا نشانه تخلیه نیروها و غیرنظامیان بوده است.

ماه اوت، شبه‌نظامیان گروه تروریستی تکفیری داعش برای تخلیه از یک شهر مرزی لبنان-سوریه توافق کردند. این اولین بار بود که شبه‌نظامیان علنا با یک تخلیه اجباری از منطقه‌ای که در سوریه در دست داشتند، موافقت می‌کردند.

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *