فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

جمال خاشقجی

علت قتل جمال خاشقجی علت قتل جمال خاشقجی مشخص شد + عکس و فیلم سعید کمالی دهقان، خبرنگار گاردین که قبل تر بودجه…

علت قتل جمال خاشقجی

علت قتل جمال خاشقجی مشخص شد + عکس و فیلم

سعید کمالی دهقان، خبرنگار گاردین که قبل تر بودجه شبکه ایران اینترنشنال را افشا کرده بود اعلام کرد که جمال خاشقچی منبع خبری اش بوده و به خاطر همین به قتل رسیده است.گویا بن سلمان در هراس بوده است که خیانت ها و جنایت های او علیه ایران آشنا شود. گزارش نامه نیوز در این مورد را مشاهده می کنید.

Watch video!

سعیدکمالی دهقان خبرنگار گاردین در توئیتی نوشت: می توانم تاکید کنم که جمال خاشقچی به این دلیل کشته شد که صبح 26 سپتامبر از استانبول با من تماس گفت و فاش کردکه محمدبن سلمان و سعود القحطانی، شبکه ایران اینترنشنال در لندن را تامین مالی می کنند.
این خبرنگار در توئیت دیگر افزود: از گاردین و ترکیه می خواهم که توئیت من را تایید کنند.

ببینید: پای ایران هم به پرونده قتل خاشقچی باز شد +  جزییات
خبرنگار گاردین همچنین از خانواده و دوستانش خواسته است که در شرایط فعلی با وی تماس نگیرند.
عربستان ابتدا دست داشتن در قتل این ستون نویس روزنامه واشنگتن پست را رد کرد اما در نهایت در پی فشارهای جهانی اعتراف به قتل وی کرد. طبق اطلاعاتی که در این باره منتشر شده تیمی از عوامل سعودی به ترکیه رفته و تحت هدایت «سعود القحطانی» مشاور وقت دربار سعودی، خاشقچی را به قتل رساندند.
روزنامه گاردین چندی پیش به نقل از منابعی که نام نبرده بود، نوشت: القحطانی نماینده تام الاختیار اطلاعاتی بن سلمان، در تامین بودجه شبکه اینترنشنال دست داشته است.
در گزارش این نشریه انگلیس آمده بود: بودجه شبکه ایران اینترنشنال مستقر در لندن، از طریق شرکتی تامین می شود که رئیس آن یک تاجر عربستانی است. این تاجر با بن سلمان که به عقیده بسیاری در قتل خاشقچی دست داشته است، روابط نزدیکی دارد.
گاردین در ادامه به بررسی منبع بودجه هنگفت این شبکه پرداخت و نوشت: عربستان سعودی 250 میلیون دلار برای راه انداختن ایران اینترنشنال که هیچ گونه درآمدی از طریق تبلیغات ندارد، هزینه کرده است.
منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب