فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

سوده کریمی دختر بوشهری

علت مرگ سوده کریمی دختر بوشهری علت مرگ سوده کریمی دختر جوان بوشهری + عکس مرگ “سوده کریمی” دختر جوان بوشهری در حین…

علت مرگ سوده کریمی دختر بوشهری

علت مرگ سوده کریمی دختر جوان بوشهری + عکس

مرگسوده کریمی” دختر جوان بوشهری در حین عمل جراحی بینی، منجر به تشکیل پرونده قضایی و ورود دانشگاه علوم پزشکی به این موضوع شده است.

این دختر جوان روز گذشته تشییع و در آرامستان بهشت صادق بوشهر خاکسپاری شد.

بالای سر قبر، مادر مرحوم قادر به بازگو کردن آنچه در این مدت گذشته، نیست؛ در همین حین دایی مرحوم می‌ گوید: من اطلاعی از عمل جراحی بینی نداشتم، وگرنه منصرفش می کردم؛ آن هم در شرایطی که متاسفانه فردی که از فعالیت پزشکی منع شده، با نام و شماره پزشک دیگری اقدام به عمل جراحی کرده است.

وی خواستار پیگیری جدی این اتفاق از سوی دادستان بوشهر به عنوان مدعی العموم شده و می گوید: از ما که گذشت، حداقل این اتفاقات تلخ برای دیگران رخ ندهد.

خانواده سوده کریمی، سهل انگاری رخ داده توسط فردی که بدون داشتن تخصص اقدام به عمل کرده و صرفا تکنسین اتاق عمل بوده را علت مرگ دخترشان می دانند و به طرح شکایت قضایی اقدام کرده اند.

«سوزان کریمی» خواهر مرحوم که وی نیز همزمان عمل جراحی بینی داشته، ولی بعد از حادثه تلخ پیش آمده برای خواهرش، عمل وی لغو گردیده، درخصوص اتفاق پیش آمده می گوید: اواخر آبان ماه امسال من و خواهرم جهت عمل زیبایی بینی به مطب دکتر «م» در بوشهر مراجعه نموده و پس از گرفتن نوبت از منشی، نزد آقای «ش» که در همین مطب بود معرفی شدیم. ایشان پس از معاینه من و خواهرم، دستور گرفتن عکس از بینی دادند و ما هم بعد از تهیه عکس، حدود یک ماه بعد (اوایل دی ماه) مجدداً به مطب مراجعه نموده و با آقای «ش» ملاقات کردیم. وی پس از مشاهده عکس، به ما نوبت عمل داد و گفت شانزده میلیون تومان به شماره کارت (…) بنام فرد دیگری که «ا» نام داشت به عنوان هزینه عمل دو نفر واریز نمائید که طی روزهای 24 و 25 دی ماه این هزینه پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه صبح یکشنبه هفتم بهمن ماه جهت انجام در بیمارستان خاتم الانبیا نیروی هوایی تعیین گردید، ادامه داد: اینجانب به اتفاق خواهر مرحومم در معیت مادر و خاله ام به بیمارستان مراجعه نموده و پذیرش شدیم. در همین اثناء یکی از پرستاران بخش زنان ما را سرزنش کرد و گفت اگر از من می شنوید اینجا عمل نکنید، چون آقای «ش» شما را عمل می کند نه آقای «م» که مدارک به نام وی تکمیل شده است. در همین فاصله نام من و خواهرم خوانده شد و به داخل بخش رفتیم.

وی با اشاره به اینکه خواهرش زودتر وارد اتاق عمل شد، گفت: حوالی ساعت 8:30 صبح بود و من هم در بخش زنان منتظر ماندم که پس از اتمام عمل خواهرم، به اطاق عمل انتقال یابم. اما چندین ساعت گذشت و خبری از خروج خواهرم از اتاق عمل نشد تا اینکه حوالی ساعت 12:40 به من خبر دادند که دستگاه خراب شده و فعلا لباس هایت را بپوش تا بعداً به شما اطلاع دهیم. دیگر هیچ اطلاعی نداریم که در اطاق عمل چه کاری انجام داده اند.

وی افزود: حوالی ساعت 13:30 دو مأمور لباس شخصی با بیسیم به داخل پذیرش بیمارستان حضور یافته و با پرسنل بیمارستان صحبت کردند، سپس آنها همراهان بیمار را بیرون کردند. در ادامه یک پرستار به یکی از بستگان که بعداً به بیمارستان آمده بود، اطلاع داد خواهرم فوت شده است.

سوده کریمی با اشاره به ابهاماتی که درخصوص مرگ خواهرش وجود دارد، نظیر انجام عمل توسط فردی که از اعتبار پزشک دیگری استفاده می کند، گفت: در این خصوص شکوائیه ای به دادگستری بوشهر ارائه شده و امیدواریم بطور جدی رسیدگی شود تا این سهل انگاری ها در قبال سلامت و جان مردم توسط برخی پزشکان تکرار نشود.

اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: با جدیت در حال پیگیری هستیم

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درخصوص فوت غیرمنتظره این دختر جوان در حین عمل جراحی اعلام کرد: به دنبال فوت غیرمنتظره خانمی جوان در یکی از بیمارستان های غیر دانشگاهی شهر بوشهر بعد از عمل جراحی ترمیمی بینی، به استحضار می رساند موضوع به صورت جدی برای تعیین علت مرگ و روشن شدن تمامی ابعاد ماجرا در حال پیگیری است.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر ضمن عرض تسلیت و آرزوی صبر برای خانواده داغدار ایشان، همراستا با سایر نهادهای قضایی و انتظامی از تمامی ظرفیت خود در جهت تببین این حادثه استفاده خواهد کرد و با هر نوع قصور یا تخلف بدون هیچ گونه مسامحه ای برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است این دانشگاه موضوعاتی که در فضای مجازی در خصوص علت مرگ این جوان از جمله مصرف داروی تاریخ گذشته و غیره در حال انتشار است را تایید نکرده و همچون سایر نهادهای مرتبط منتظر اعلام نتیجه کالبدشکافی از سوی سازمان مرجع صاحب صلاحیت یعنی پزشکی قانونی می باشد.

 

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب