فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

عکس قاتل جمال خاشقجی

عکس قاتل جمال خاشقجی محافظ شخصی محمد بن سلمان قاتل جمال خاشقجی رسانه‌های ترکیه علاوه بر تصاویر، اسامی تیم سعودی را هم منتشر…

عکس قاتل جمال خاشقجی

محافظ شخصی محمد بن سلمان قاتل جمال خاشقجی

رسانه‌های ترکیه علاوه بر تصاویر، اسامی تیم سعودی را هم منتشر کردند. روزنامه آکشام ترکیه، گفته دو نفر از این تیم با نام‌های محمد سعد الزهرانی و طاهر غالب الحربی، محافظان شخصی محمد بن سلمان هستند. الزهرانی و الحربی در یک ویدئو قدیمی، در کنار ولیعهد سعودی ظاهر شده بودند.

رسانه‌های ترکیه تصاویر و ویدئو‌هایی از گروه ۱۵ نفره ترور روزنامه‌نگار منتقد عربستانی منتشر کردند. دو تن از این گروه، از محافظان شخصی ولیعهد هستند. به گزارش خبر 25 به نقل از فرارو ، در روز ناپدید شدن جمال خاشقجی، یک گروه ۱۵ نفره با دو هواپیمای خصوصی از ریاض به استانبول رفتند. مقامات ترکیه معتقدند این گروه برای ترور یا ربودن جمال خاشقجی رفته بودند.

هویت اکثر این افراد شناسایی شده و حال معلوم شده که حداقل دو تن از آن‌ها محافظ شخصی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان، هستند. این افشاگری در حالی مطرح شده که اخیرا روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع بلندپایه ترکیه‌ای گزارش کرد که دستور عملیات قتل جمال خاشقجی از بالاترین سطح حکومت عربستان صادر شده است. تصاویر ۱۵ مامور سعودی در ابتدا از دوربین‌های مداربسته فرودگاه استانبول و هتل محل اقامت آنان بدست آمده، اما بعد‌ها با جستجو در اینترنت و آرشیو رسانه‌های عربستان مشخص شد که اکثر آن‌ها از ماموران امنیتی و نظامی هستند. رسانه‌های ترکیه علاوه بر تصاویر، اسامی تیم سعودی را هم منتشر کردند. روزنامه آکشام ترکیه، گفته دو نفر از این تیم با نام‌های محمد سعد الزهرانی و طاهر غالب الحربی، محافظان شخصی بن سلمان هستند. الزهرانی و الحربی در یک ویدئو قدیمی، در کنار ولیعهد سعودی ظاهر شده بودند.

تصاویر قاتلان جمال قاشقجی روزنامه نگار و منتقد عربسانی

عکس قاتلان جمال خاشقجی

عکس قاتل جمال خاشقجی منتقد عربستانی

تصویر دوربین مداربسته سعد الزهرانی یکی از قاتلان جمال خاشقجی

عکس قاتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد دولت عربستان

تصویر طاهر غالب الحربی قاتل جمال خاشقجی

عکس الحربی و الزهرانی در کنار محمد بن سلمان

عکس الحربی و الزهرانی در کنار محمد بن سلمان

علاوه بر این دو محافظ، فرد دیگری به نام سیف سعد قاسم القحطانی شناسایی شده که به گفته وبگاه عربی 21، یکی از خویشاوندان سعود بن عبدالله قاسم القحطانی، مشاور دربار سلطنی، است.

ویدیو قدیمی استقبال محمد بن سلمان از یکی از شیوخ یمن ، الحربی و الزهرانی در کنار محمد بن سلمان دیده می شوند.

شایان ذکر است که جمال خاشقجی، از سه شنبه دوم اکتبر گذشته در حین مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. مقامات ترکیه معتقدند او در داخل کنسولگری کشته شده و بدن او تکه تکه شده است. با این حال، برخی منابع احتمال زنده بودن خاشقجی را هم رد نمی‌کنند.

 

 

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *