فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

قاتل آقا معلم در یک قدمی چوبه دار

قاتل آقا معلم در یک قدمی چوبه دار حکم قصاص پسر دانش‌آموز که معلمش را سر کلاس درس به قتل رسانده بود، در…

قاتل آقا معلم در یک قدمی چوبه دار

حکم قصاص پسر دانش‌آموز که معلمش را سر کلاس درس به قتل رسانده بود، در دیوان عالی کشور تائید شد.

این پسر نوجوان که محمد نام دارد، ساعت 11 صبح اول آذر سال 93، سراسیمه وارد کلاس درس فیزیک معلم 43 ساله‌اش محسن خشخاشی در دبیرستان پسرانه حافظی در خیابان 45 متری بسیج شهرستان بروجرد شد.

او بدون هیچ حرفی به سمت نیمکتش رفت. معلم از او خواست به‌دلیل غیبت غیرموجه از دفتر نامه بیاورد که محمد به طرف آقا معلم حمله‌ور شد و با چاقویی که همراه داشت، ضرباتی به گردن و سینه او زد و گریخت. هر چند پیکر معلم زخمی به بیمارستان منتقل شد و پزشکان برای نجات او تلاش کردند؛ اما وی به‌دلیل شدت خونریزی فوت کرد. دانش‌آموز متهم به قتل به تهران گریخت و زندگی پنهانی‌اش را آغاز کرد، اما در پایتخت پس از درگیری با پسری بازداشت و به کانون اصلاح و تربیت منتقل شد که در آنجا هویت واقعی وی فاش و معلوم شد او همان دانش‌آموزی است که به اتهام قتل آقا معلم تحت تعقیب پلیس است.

او برای تحقیقات به پلیس آگاهی لرستان منتقل شد و در بازجویی به قتل معلم فیزیک مدرسه اعتراف کرد و بعد از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد.

نوجوان متهم به قتل در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان لرستان محاکمه و با رای قضات دادگاه به سه سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای‌دم محکوم شد که رای با اعتراض خانواده مقتول به دیوان‌عالی کشور ارسال شد و قضات شعبه 31 دیوان عالی کشور حکم را نقض کردند و برای رسیدگی دوباره پرونده به شعبه هم‌عرض ارسال شد.

چندی پیش متهم به قتل، از کانون اصلاح و تربیت برای محاکمه به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان لرستان منتقل شد. او این بارهم قتل آقا معلم را پذیرفت و حتی صحنه جنایت را درمقابل قضات شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان لرستان بازسازی کرد.

این در حالی بود که پزشکی قانونی نظر داده بود این متهم مبتلا به جنون نبوده که رافع مسئولیت کیفری وی شود، او بعد از این جنایت و در مدت زمانی کوتاه با فردی درگیر شده و او را نیز مورد ضرب و جرح قرارداده بود.

همچنین اقدامات متهم پس از ارتکاب قتل مانند فرار از صحنه قتل، جعل هویت خود، زخمی کردن فردی دیگر در جریان فرار، یادآوری جزئیات قتل بدون کم و کاست و بازسازی صحنه قتل، نحوه بیان اظهارات و نمایش چگونگی ایراد جرح به مقتول در جریان جلسه دادگاه و آگاهی وی به نقاط حساس و آسیب‌پذیر انسان همه حاکی از رشد عقلی مناسب و درک حرمت قتل داشت.

در این مرحله قضات دادگاه حکم بر محکومیت متهم به قصاص نفس دادند که این حکم به شعبه 31 دیوان‌عالی کشور ارسال شد و این‌بار مورد تائید قرار گرفت.

سعیدرضا برخورداری، وکیل خانواده معلم کشته شده گفت: با تائید حکم قصاص در دیوان‌عالی کشور، پرونده عامل جنایت به واحد اجرای احکام ارسال شده است. همچنین یک جلسه صلح و سازش در مرجع قضایی برگزار شده که خانواده مقتول همچنان خواهان اجرای حکم قصاص هستند.

در حالی شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص پسر دانش‌آموز آغاز شده که اگر او نتواند رضایت اولیای‌دم را جلب کند پای چوبه دار خواهد رفت.

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *