فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

مرگ بازیگر زن سرشناس هالیوود ساعت 25 _ دانیل داریو بازیگر سرشناس فرانسوی پس از چندین دهه فعالیت در هالیوود درگذشت.مرگ این بازیگر…

مرگ بازیگر زن سرشناس هالیوود

ساعت 25 _ دانیل داریو بازیگر سرشناس فرانسوی پس از چندین دهه فعالیت در هالیوود درگذشت.مرگ این بازیگر در سن صد سالگی و بر اثر کهولت سن رخ داد.

دانیل داریو بازیگر زن فرانسوی سینمای هالیوود که طی سال‌های فعالیت‌اش در بیش از ۱۰۰ فیلم ظاهر شد،‌ در سن ۱۰۰ سالگی فوت کرد.

این زن بازیگر هشت دهه سابقه فعالیت هنری در سینما و تلویزیون داشت و در اولین فیلم «بیلی وایلدر» هم هنرنمایی کرده بود. نسل‌های مختلف فرانسوی‌ها چهره او را از زمان نوجوانی تا سالخوردگی روی پرده سینما دیده‌اند.

«داریو» متولد می ۱۹۱۷ در شهر بوردو بود. اولین حضور او جلوی دوربین در سال ۱۹۳۱ و در سن ۱۴ سالگی رقم خورد. پس از مدتی تبدیل به بازیگر محبوب کارگردان‌های فرانسوی شد و در آثار «کلود شابرول»، «ژاک دمی»، «آندره تکین» و «آنری دکوان» هنرنمایی کرد.

«داریو» سال ۱۹۳۸ در نمایشی مستند درباره زندگی «کوکو شنل» همبازی «آدری هپبورن» شد.

او فردی خجالتی بود و بیشتر عمرش را در مناطق روستایی فرانسه زندگی کرد. در زمان انجام مصاحبه به وضوخ می‌لرزید و در سال ۱۹۷۲ در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: من آدم خیلی ساده‌ای هستم، خیلی ساده‌ام برای همه این‌ها. تمام این مصاحبه‌ها و این داستان‌ها برای من خیلی زیاد است.

«دانیل داریو» می‌گفت نمی‌تواند خودش را روی پرده ببیند و تنها فیلمی از خود که از دیدنش لذت برده، «مادام دو ساد» بوده است.

نمونه هایی از فیلم های این بازیگر تازه در گذشته عبارتند از : چرخ و فلک ، جوان زیبا و ثروتمند ، عاشق خانم چاترلی ، سرخ و سیاه ، سوء استفاده از اعتماد ، مجلس رقص ، چشم پاریس ، یکشنبه زندگی و …

وی متولد ۱۱ اردیبهشت ۱۲۹۶ بود و مرگ این بازیگر زن فرانسوی در ۲۵ مهر ۱۳۹۶ پس از ۱۰۰ سال و ۱۶۹ روز زندگی رخ داد.

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *