فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

چرخ گوشت دست کودک اصفهانی را بلعید

چرخ گوشت دست کودک اصفهانی را بلعید حادثه چرخ گوشت سبب قطع دست کودک 19 ماهه اصفهانی ساکن در براآن شمالی از ناحیه…

چرخ گوشت دست کودک اصفهانی را بلعید

حادثه چرخ گوشت سبب قطع دست کودک 19 ماهه اصفهانی ساکن در براآن شمالی از ناحیه مچ شد.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان روز دوشنبه گفت: ساعت 9 و 51 دقیقه صبح روز قبل یک مورد حادثه گرفتار شدن دست پسر بچه 19 ماهه در چرخ گوشت واقع در روستای برسیان منطقه براآن شمالی اصفهان، به سامانه 125 اعلام و با توجه به اهمیت حادثه به سرعت تیم امداد و نجات ایستگاه شماره 15 به همراه خودرو نجات و رئیس این ایستگاه با هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی عوامل اورژانس 115 به محل حادثه اعزام شدند.

محمد شریعتی درباره این حادثه افزود: با توجه به شدت جراحت وارده به انگشتان این کودک و نیاز به اقدامات فوری بیمارستانی به او و جداسازی دست که تا ناحیه آرنج توسط چرخ گوشت بلعیده شده بود کودک با حضور پزشکان جراحی، به وسیله آمبولانس اورژانس به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان منتقل شد.

وی ادامه داد: براساس هماهنگی ستاد فرماندهی آتش نشانی و بیمارستان، 2نفر از نیروهای متخصص و خبره در این زمینه از ایستگاه شماره 3 آتش نشانی به همراه تجهیزات مربوطه برای برش بدنه چرخ گوشت و رهاسازی دست کودک در بیمارستان حاضر شدند.
مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی اصفهان گفت: پس از انتقال کودک به اتاق عمل تیم عملیاتی حاضر در بیمارستان در حضور پزشکان و با دستگاه مینی فرز و هیدرولیک مخصوص و با احتیاط کامل به برش و آزادسازی دست کودک اقدام کردند ولی دست راست کودک تا مچ از بین رفته بود.

وی در عین حال از کاهش این دست حوادث در سال های اخیر خبر داد و گفت : برخی اوقات در شهرهای کوچک و روستاها همچنان به دلیل غفلت والدین و رعایت نکردن موارد ایمنی استفاده از این وسایل شاهد حوادث ناگواری هستیم که تا پایان عمر با کودکان همراه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حس کنجکاوی و شناخت محیط اطراف در کودکان مراقبت بیشتر والدین را می طلبد که تا حد امکان در حضور کودکان از وسایل برقی حادثه ساز مانند چرخ گوشت به ویژه روی سطح زمین استفاده نکنند و در زمان های بدون استفاده حتما آن ها را از پریز برق خارج کنند.

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *