فقط افراد بالای هجده سال وارد شوند +18

کوه نوردان کشته شده در بهمن اشترانکوه

9 کوهنورد جان باخته تنها 2 متر با زندگی فاصله داشتند / در منطقه جن ها در اشترانکوه چه گذشت؟+فیلم و عکس سخنگوی…

9 کوهنورد جان باخته تنها 2 متر با زندگی فاصله داشتند / در منطقه جن ها در اشترانکوه چه گذشت؟+فیلم و عکس

سخنگوی ستاد پیگیری حادثه اشترانکوه از شایعات پیش آمده در خصوص کوهنوردان کشته شده انتقاد کرد. 

کوه نوردان کشته شده در بهمن اشترانکوه

سخنگوی ستاد پیگیری حادثه اشترانکوه با انتقاد از علمکرد شبکه های اجتماعی و انتشار شایعات در مورد کوهنوردان حادثه دیده در اشترانکوه گفت: گفته می شود که این افراد بدون هماهنگی با مسئولان استان لرستان راهی اشترانکوه شدند، این در حالی است که اصلا چنین روند و قانونی برای کوهنوردی وجود ندارد.

افراد کشته شده در بهمن اشترانکوه آذر ماه

سخنگوی ستاد پیگیری حادثه اشترانکوه بیان کرد: دو باشگاه مطرح کوهنوردی در خراسان رضوی برنامه صعود گذاشتند و کسانی که در این برنامه شرکت داشتند همگی از ستاره های ورزش کوهنوردی ایران بودند که در این حادثه جان باختند و افرادی که در این برنامه شرکت داشتند همگی توانمند بودند. برای مثال مرتضی غلامپور یکی از سه پلنگ برفی ایران بود که در این حادثه جان خود را از دست داد.

 

وی در خصوص چگونگی بروز حادثه بهمن نیز گفت: صعود تیم با موفقیت انجام شد اما در مسیر بازگشت در انتهای دهلیز ناگهان بهمن ریزش کرد، شکل قرارگیری اجساد نشان می دهد تیم با نظم حرکت می کرده است و راهنمایان یعنی آقای غلامپور و جوکار جلوتر از همه در حال حرکت بوده اند. از طرفی تمامی اجساد کشف شده در عمق یک متری و دو متری بهمن بوده اند که این نشان دهنده این است کوهنوردان داخل برف شنا کردند اما فرصت طلایی از دست رفت.
مذهبی خاطرنشان کرد: نامی که عشایر بخاطر شرایط محیطی روی این مطقه گذاشتند منطقه جن ها است که نشان دهنده سختی و صعب العبور بودن محیط است.
سخنگوی ستاد پیگیری حادثه اشترانکوه گفت: آرزوی ما کوهنوردان این است که در طبیعت بمیریم، همانگونه که مجید زاده تراب نیز یک هفته پیش از حادثه گفته بود که آرزوی من این است که هنگام ورزش و کوهنوردی بمیرم.
وی اظهار کرد: اکنون تیم های مربوطه در حال جستجو برای یافتن پیکر آخرین کوهنورد مفقود شده یعنی سید علی حسینی هستند.
مذهبی در پایان با اشاره به اینکه یک تیم عملیات روانی برای رسیدگی به خانواده های داغدیده تشکیل شده است گفت: مسئولیت این تیم آماده سازی روانی خانواده های داغدیده برای پذیرفتن این حادثه دردناک است.

 

 

 

منبع khabar25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *